Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Wielki Polak - Mikołaj Kopernik - naszą Polskę rozsławił w świecie… ⁄

Wielki Polak - Mikołaj Kopernik - naszą Polskę rozsławił w świecie…

Tradycyjnie, co roku 19 lutego uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona - wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Akademia połączona była z podsumowaniem osiągnięć edukacyjnych uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru i odśpiewanie Hymnu Szkoły. Następnie Pani Dyrektor Urszula Ogonowska przedstawiła wyniki klasyfikacji oraz osiągnięcia edukacyjne uczniów, którzy zdobyli najwyższe noty w nauce i wyróżniali się swoim zachowaniem. Podziękowała wszystkim, również nauczycielom, za wspólną, rzetelną pracę. Gratulowała wzorowym, życząc dalszych, satysfakcjonujących osiągnięć. Po wystąpieniu Pani Dyrektor wychowawcy wręczyli wyróżniającym się uczniom klas IV –VIII dyplomy, zaś nauczyciele uhonorowali laureatów konkursów i zawodów sportowych. Część oficjalna akademii została uwieńczona poprzez złożenie kwiatów pod popiersiem Mikołaja Kopernika.

Postać naszego Patrona przybliżyli w części artystycznej uczniowie klas szóstych. Wykorzystując znajomość biografii wielkiego astronoma i ogrom swojej wyobraźni, przedstawili zabawną historię pieczenia pierników. Po apelu uczniowie klas IV – VIII dzielili się swoją wiedzę na temat Mikołaja Kopernika. Zwycięzcami quizu zostali uczniowie klasy 5 c.

Gratulujemy!

opublikowano: 2020-03-09, © Anna Fabisiak,