Szko艂a Podstawowa nr 19
im. Miko艂aja Kopernika

Jeste艣 tu: strona g艂贸wna < Informacje i wydarzenia < Realizacja programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie" w klasie IV B ⁄

Informacje i wydarzenia

• I. G艂贸wnym celem programu by艂o zwi臋kszenie wiedzy i umiej臋tno艣ci uczni贸w na temat zdrowia w kontek艣cie szkodliwo艣ci palenia papieros贸w.
  • II. Zaj臋cia realizowane by艂y za pomoc膮 zr贸偶nicowanych metod aktywizuj膮cych.
  • III. Uczniowie wykorzystywali podczas lekcji obserwacje bezpo艣redniego otoczenia i zach臋cani byli do aktywnego udzia艂u poprzez dyskusj臋, wymian臋 do艣wiadcze艅, spostrze偶e艅, refleksji i pomys艂贸w. Podstaw膮 zaj臋膰 by艂o stymulowanie kreatywno艣ci i aktywno艣ci ucznia.
  • IV. Program obj膮艂 6 godzin zaj臋膰 lekcyjnych prowadzonych z uczniami.
  • V. Lekcje odby艂y si臋 w formie 膰wicze艅, kt贸re dotyczy艂y r贸偶nych aspekt贸w problemu uzale偶nienia nikotynowego (lista zada艅 proasertywnych, lista negatywnych konsekwencji palenia papieros贸w).
  • VI. Materia艂y do dyspozycji ucznia i nauczyciela: zeszyty 膰wicze艅, scenariusze zaj臋膰, plansze dydaktyczne.

Wychowawca
Anna Konwicka